گردهمایی بزرگ متخصصان انرژی کشور برگزار می‌شود

لوگوی صبا به نقل از ایلنا، "داوود منظور" قائم‌مقام مدیرعامل توانیر و دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی، با بیان این خبر گفت: تجربه کمیته ملی انرژی ایران در برگزاری 10 دوره همایش بین المللی انرژی نشانگر آن است که این رویداد علمی و کاربردی، مورد پذیرش مدیران، محققان، اساتید و کارشناسان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

منظور هم‌اندیشی در جهت پاسخگویی به نیازهای آتی و تأمین انرژی مطمئن برای نسل کنونی و آینده را مهم‌ترین هدف این همایش بین المللی عنوان کرد و گفت: در این همایش دو روزه، دکتر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مهندس چیت چیان وزیرنیرو، مهندس زنگنه وزیر نفت و مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، به سخنرانی خواهند پرداخت.

دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی در خصوص شعار این دوره نیز اظهار داشت: با تمرکز بر موضوع‌های سیاستی و کاربردی بخش انرژی، " پویایی انرژی در جهان در حال تغییر" به عنوان شعار یازدهمین دوره این همایش انتخاب شده است.

منظور با بیان این که این همایش در 10 و 11 خرداد ماه جاری با حضور بیش از 1500 تن از محققان، متخصصان و مدیران بخش‌های مختلف انرژی کشور و دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و پژوهشی برگزار خواهد شد، اضافه کرد: دراین دوره 60 متخصص بین المللی از 22 کشور جهان شامل کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، ترکیه، اتریش، کانادا، ژاپن، ایتالیا، بلژیک، یونان، استرالیا، چین، فنلاند، قزاقستان، نیوزیلند، اردن، پاکستان، اسپانیا، هندوستان، امارات، فنلاند و لبنان در قالب سخنران کلیدی، ارائه دهنده مقاله و مدعو حضور خواهند داشت.

وی در خصوص تعداد مقاله‌های ارائه شده در این همایش نیز اظهارداشت: از میان 450 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش، 225 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که به صورت شفاهی یا در قالب پوستر ارائه خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت: در این همایش 4 میزگرد تخصصی با محورهای تأمین مالی و تراز منابع و مصارف مالی بخش انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و کنوانسیون‌های زیست محیطی، مرزهای سیاست گذاری و دانش دربهره وری انرژی و میزگرد پیوند آب و انرژی در نیروگاه‌های برق‌آبی برگزار و درآنها به بررسی مشکلات و موضوعات مهم بخش انرژی پرداخته می‌شود.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی انرژی گفت: انرژی ارزشمندترین سرمایه و زیربنای تمدن نوین بشری و میراث ما برای نسل‌های آینده به‌شمار می‌رود که استفاده بهینه و پایدار ازآن مستلزم شناخت کامل منابع انرژی است.

منظور خاطرنشان کرد: راه حل‌هایی که در گذشته غیرممکن و پرهزینه به نظر می‌رسیدند، امروزه به لحاظ فنی و اقتصادی قابل دستیابی شده‌اند. با بکارگیری ظرفیت‌های جدید منابع انرژی تجدید شونده، سیستم‌های نوین مدیریتی، فناوری‌های پیشرفته و بهبود بهره‌وری می‌توان به شکوفایی اقتصادی کشور کمک کرد که این امر مستلزم همکاری و تعامل فراگیر در توسعه و به‌کارگیری دانش و فناوری‌های انرژی است.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی انرژی گفت: این همایش ظرفیت‌های جدیدی را برای توسعه پژوهش‌های بنیادین و ارائه راهکارهای حل مسائل و چالش‌های فرآروی سازمان‌ها و مراکز مرتبط در بخش انرژی ایجاد نموده است.

منظور در عین حال تصریح کرد: کمیته ملی انرژی به عنوان دبیرخانه همایش در نظر دارد با برنامه ریزی‌های موثرتر و جلب مشارکت گسترده تر مخاطبان و ذینفعان، زمینه‌های بهره مندی از این ظرفیت‌ها را برای پاسخگویی به نیازهای بخش انرژی کشور فراهم آورد.

برپایه این گزارش؛ هم‌زمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد که فرصتی برای شرکت‌ها و مؤسسات فعال در حوزه انرژی برای ارائه آخرین دستاوردهای خود به شمار می‌رود که در یک فضای علمی مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 

رشد متداوم بورس بعد از اجرای برجام

افت قیمت های جهانی در حال حاضر سابقه آن نزدیک به دو سال نیز رسیده است و چشم اندازی که در رابطه با آن ها وجود دارد، انتظار عدم رشد …

ذخیره نیروگاههای کشور در حد نامطلوب قرار گرفت

به نقل از فارس، دیروز پیک مصرف برق کشور 44 هزار و 266 مگاوات بوده که این میزان در روز مشابه پارسال 46 هزار و 194 مگاوات گزارش شده …

جزئیات بزرگ‌ترین ‌سرمایه‌گذاری در پسابرجام

چندی پیش وزارت نیرو بزرگ‌ترین قرارداد سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پس از لغو تحریم‌ها را با یک شرکت ترکیه‌ای به نام «یونیت اینترنشن…

آینده در بورس خرید و فروش می‌شود؛ حبابی در کار نیست

به گزارش TSEpress  به نقل ازخبرگزاری فارس؛ اینها عبارات و جملاتی است که گاه و بیگاه در بازار سرمایه ایران هر زمان که کوچکترین بارق…

آغاز روند صعودی بورس از خرداد ماه

طی چند روز گذشته وزیر اقتصاد از تحول و آغاز روند رو به رشد بورس در خرداد ماه خبر داد که طبق سابقه طیب نیا در پیش بینی روند بازار س…

اختصاص 6 میلیارد یورو اعتبار برای تولید برق

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما محمدباقر نوبخت در اختتامیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق کشور با اشاره به ضرورت افزایش ظ…

56 هزار مگاوات نیروگاه جدید باید در کشور ساخته شود/نیروگاه‌های قدیمی بازنشسته می‌شوند

به گزارش برق نیوز, وزیر نیرو گفت: در 10 سال آینده و تا پایان برنامه هفتم حداقل به 47 تا 50 هزار مگاوات جهت افزایش ظرفیت تولید برق …