افزایش سقف انتظار فعالان بورس از شاخص

نظرسنجی بورس نیوز با محوریت روند حرکتی شاخص کل بورس در سال 94 برگزار شد، تا نظر فعالان و اهالی تالار در این رابطه مشخص شود.

شاخص بورس در پایان سال 94 چه محدوده ای را ثبت خواهد کرد؟

افزایش سقف انتظار فعالان بورس از شاخص

تعداد کل آراء:5814

بر اساس اطلاعات موجود، بیش از 5800 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و همانطور که در نمودار فوق مشخص است، 64 درصد از شرکت کنندگان، محدوده بالای 65 هزار واحدی را برای شاخص کل تا پایان سال 94 انتخاب کرده و معتقد بودند که بازار سرمایه توانایی رشد و باز پس گیری قله های بالاتری را دارد.

به گزارش بورس نیوز، این روزها بازار بورس روزهای پر التهاب اما مثبتی را سپری می کند و بعد از دو سال افت پی در پی قیمت سهام به سرمایه گذاران روی خوش خود را نشان داده است، هر چند که برخی روزها شاهد اصلاح کوچکی در روند حرکتی آن هستیم اما به نظر برخی کارشناسان این افت ها لازمه حرکت بازار بورس بوده و به عبارتی شاخص کل بعد از چند روز رشد، نفسی تازه می کند تا با قدرت بیشتری به راه صعودی خود ادامه دهد به طوریکه طی معاملات روز گذشته با رشد بیش از 1700 واحد به مرز کانال 73 هزار واحدی نزدیک شد و بعد از 14 ماه افت بالاخره به کانال 72 هزار واحدی خود را باز پس گرفت.

بر اساس این گزارش، همانطور که در تحلیل ها و مصاحبه هایی که تاکنون در این رابطه با کارشناسان و تحلیلگران مختلف، در سایت بورس نیوز انجام شده، اغلب آنها نظر بر ادامه راه صعودی داشته و برخی نیز در بدبینانه ترین حالت نوسانات مثبت و منفی را با کلیتی افزایش برای شاخص متصور هستند.

طبق نتیجه نظرسنجی انجام شده، اهالی تالار شیشه ای نیز به رشد شاخص کل بیش از سطوح فعلی اعتقاد دارند. با توجه به روند کلی بازار و اتفاقاتی که در سطح کلان اقتصادی و در صنایع مختلف صورت گرفته، امید است این روند صعودی در روزهای آینده نیز ادامه یابد تا بخشی از افت ارزش سرمایه فعالان بورس را جبران کند، اما در این بین سرمایه گذاران باید هوشیار باشند و با شناخت از وضعیت بنیادی سهام و جریان نقدینگی وارد شده به صنایع سهام مناسبی را در پرتفوی خود جای دهند تا از میزان ریسک سرمایه گذاری خود بکاهند.

پيک مصرف برق همچنان در مسير صعودي

با وجود پشت سر گذاشتن بيش از 20 روز از نيمه دوم تابستان همچنان پيک مصرف برق روزانه در مسير صعودي قرار دارد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع…

اطلاعیه تکمیل اطلاعات در پورتال سهامداران شرکت

سهامداران ارجمند:

در راستای تسهیل روابط بین سهامداران محترم با شرکت، به اطلاع می رساند پورتال سهامداران تحت وب این شرکت آماده ارا…

مدیرعامل سانا رئیس هیات مدیره توانیر شد

سرویس صنعت برق نیوز: تابستان امسال موضوع دوشغله بودن معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در دیوان عدالت اداری مطرح و مورد پیگیری ق…

دلیل قطع گسترده برق در کرج

به نقل از ایسنا، سخنگوی برق منطقه‌ای تهران در مورد دلیل این اتفاق گفت: با توجه به اینکه در فصل برداشت محصول قرار داریم، کشاورزان ب…

طرح‌های تشویقی برای کاهش مصرف برق صنایع در زمان پیک تابستان

به نقل از مهر، آرش کردی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تابستان سال جاری مثل سال گذشته بسته‌های تشویقی مدیریت مصرف برق داریم که …

پیش‌بینی خاموشی ۲۰۰ ساعته در تابستان امسال

پیش‌بینی خاموشی ۲۰۰ ساعته در تابستان امسال

به نقل از ایسنا، محمودرضا حقیقان با بیان اینکه بار الکتریکی امسال ۵ درصد افزایش خواهد …

روند مثبت بورس هیجانی است/ راهکارهایی برای رونق پایدار بازار سهام

یک کارشناس بازار سرمایه رفتار فعلی بورس را هیجانی دانست و راهکارهایی برای رونق پایدار و بلندمدت بورس ارائه کرد.

به گزارش TSEpress…

ایران منبعی مطمئن برای تامین برق اروپاست

ایران منبعی مطمئن برای تامین برق اروپاست

به نقل از ایرنا، شین هوا روز جمعه نوشت: با توجه به توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها…