افزایش سقف انتظار فعالان بورس از شاخص

نظرسنجی بورس نیوز با محوریت روند حرکتی شاخص کل بورس در سال 94 برگزار شد، تا نظر فعالان و اهالی تالار در این رابطه مشخص شود.

شاخص بورس در پایان سال 94 چه محدوده ای را ثبت خواهد کرد؟

افزایش سقف انتظار فعالان بورس از شاخص

تعداد کل آراء:5814

بر اساس اطلاعات موجود، بیش از 5800 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و همانطور که در نمودار فوق مشخص است، 64 درصد از شرکت کنندگان، محدوده بالای 65 هزار واحدی را برای شاخص کل تا پایان سال 94 انتخاب کرده و معتقد بودند که بازار سرمایه توانایی رشد و باز پس گیری قله های بالاتری را دارد.

به گزارش بورس نیوز، این روزها بازار بورس روزهای پر التهاب اما مثبتی را سپری می کند و بعد از دو سال افت پی در پی قیمت سهام به سرمایه گذاران روی خوش خود را نشان داده است، هر چند که برخی روزها شاهد اصلاح کوچکی در روند حرکتی آن هستیم اما به نظر برخی کارشناسان این افت ها لازمه حرکت بازار بورس بوده و به عبارتی شاخص کل بعد از چند روز رشد، نفسی تازه می کند تا با قدرت بیشتری به راه صعودی خود ادامه دهد به طوریکه طی معاملات روز گذشته با رشد بیش از 1700 واحد به مرز کانال 73 هزار واحدی نزدیک شد و بعد از 14 ماه افت بالاخره به کانال 72 هزار واحدی خود را باز پس گرفت.

بر اساس این گزارش، همانطور که در تحلیل ها و مصاحبه هایی که تاکنون در این رابطه با کارشناسان و تحلیلگران مختلف، در سایت بورس نیوز انجام شده، اغلب آنها نظر بر ادامه راه صعودی داشته و برخی نیز در بدبینانه ترین حالت نوسانات مثبت و منفی را با کلیتی افزایش برای شاخص متصور هستند.

طبق نتیجه نظرسنجی انجام شده، اهالی تالار شیشه ای نیز به رشد شاخص کل بیش از سطوح فعلی اعتقاد دارند. با توجه به روند کلی بازار و اتفاقاتی که در سطح کلان اقتصادی و در صنایع مختلف صورت گرفته، امید است این روند صعودی در روزهای آینده نیز ادامه یابد تا بخشی از افت ارزش سرمایه فعالان بورس را جبران کند، اما در این بین سرمایه گذاران باید هوشیار باشند و با شناخت از وضعیت بنیادی سهام و جریان نقدینگی وارد شده به صنایع سهام مناسبی را در پرتفوی خود جای دهند تا از میزان ریسک سرمایه گذاری خود بکاهند.

افزایش 3 برابری سهم طرح‌های "تولیدپراکنده" از صندوق توسعه ملی

مجری طرح نیروگاه‌های "تولیدپراکنده" توانیر از افزایش 3 برابری سهم طرح‌های تولید پراکنده از صندوق توسعه ملی در سال جاری خبر داد.
م…

ایران منبعی مطمئن برای تامین برق اروپاست

ایران منبعی مطمئن برای تامین برق اروپاست

به نقل از ایرنا، شین هوا روز جمعه نوشت: با توجه به توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها…

بزرگ‌ترین نیروگاه زمین‌گرمایی خاورمیانه امسال وارد مدار می‌شود

به گزارش برق نیوز, ابراهیم امامی دیروز در بازدید از پروژه نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین شهر گفت: نیروگاه زمین‌گرمایی شهرستان مشگین شهر…

رشد متداوم بورس بعد از اجرای برجام

افت قیمت های جهانی در حال حاضر سابقه آن نزدیک به دو سال نیز رسیده است و چشم اندازی که در رابطه با آن ها وجود دارد، انتظار عدم رشد …

سهم انرژی های تجدیدپذیر از کل انرژی مصرفی جهان تا پایان 2014

در این تصویر سهم انرژی های تجدیدپذیر از کل انرژی مصرفی جهان تا پایان 2014 مشخص شده است. این آمار توسط موسسه جهانی انرژی های تجدیدپ…

۸۰ درصد سوخت نیروگاه‌‌ها سال ۹۴ از گاز تامین شد

به نقل از فارس با اتمام فصول سرد سال مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها کاهش می یابد و به دنبال آن شاهد افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش نیر…

بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در اصفهان به بهره برداری می رسد

بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در اصفهان به بهره برداری می رسد

به نقل از باشگاه خبرنگاران، آخرین نیروگاه بزرگ خورشیدی کشور نیروگاه…